Jak mieć więcej energii i udane życie seksualne?

Dagmara Miszczak - Fizjoklinika Gorzów - Fizjoterapia, Akupunktura i Masaż - udane życie seksualneObserwowałeś kiedyś jak swobodnie bawią się dzieci? Nieraz pomyślałeś ile one mają energii! Spójrz na ich brzuch podczas oddychania. Rusza się jak mała piłeczka. Ciało dzieci jest lepiej wysycone tlenem. Przyjrzyj się teraz sobie – co się porusza, gdy oddychasz? Brzuch czy klatka piersiowa? Jeśli brzuch to gratulacje, ale większość dorosłych nie jest w tym gronie.

Gdybyś oddychał w sposób równie naturalny jak zwierzęta, miałbyś wysoki poziom energii i rzadko cierpiałbyś na chroniczne zmęczenie, bo

oddychanie ładuje ciało energią

Zwykłe ćwiczenie relaksacyjne, w którym skoncentrujesz się na głębokim oddychaniu, da Ci więcej niż drzemka. Wzrośnie Twój poziom energii.

Oddychać głęboko, znaczy też głęboko odczuwać. Jeśli nie oddychasz głęboko, tłumisz uczucia, które wiążą się z obszarem brzucha (chowamy je w tkankach w tej okolicy), a są to:

smutek, rozpacz i pożądanie seksualne

Stąd, jeśli chcemy wyzbyć się bolesnych uczuć, wciągamy i napinamy brzuch (oczywiście robimy to nieświadomie). Powiedziałbyś spinamy się. Przecież kto chciałby odczuwać i pamiętać smutne momenty swojego życia? Dlatego ciało je dla Ciebie schowa, ale za pewną cenę.

Brak głębokiego oddychania sprawia też, że podniecenie seksualne ograniczone jest tylko do genitaliów. Nie odczuwasz wspaniałego uczucia ciepła i topnienia w rejonie miednicy. Problem ten może się wiązać z tłumieniem uczuć seksualnych jeszcze w dzieciństwie. Większość z nas tego doświadcza, choć potem nie pamiętamy. Ale ciało tak.

Jeśli pogłębisz oddech uczucia wypłyną na powierzchnię. Uaktywnisz stłumione uczucie smutku i seksualności. Nie bój się. Jeśli zaakceptujesz te uczucia, a zawłaszcza, gdy uda Ci się głęboko rozpłakać, Twoje ciało ożywi się, a Ty będziesz radośniejszy! Twoje życie seksualne będzie natomiast bardziej instynktowne, swobodne.

Powiem Ci ze swojego doświadczenia, że od kiedy praktykuję oddychanie torem brzusznym, komfort mojego życia znacznie się poprawił. Jestem spokojniejsza, bardziej stabilna emocjonalnie, a głębokie oddychanie połączone ze spacerem w lesie ładuje energią na cały dzień. Oczywiście co dzień zdarzają się sytuacje, kiedy brzuch się spina i nagle brakuje tchu, ale jestem tego świadoma i przeciwdziałam. Cały czas ćwiczę.

Jeśli chcesz zacząć lepiej oddychać, zacznij tu http://fizjoklinikagorzow.pl/?p=213

Dagmara Miszczak - Fizjoklinika Gorzów - Fizjoterapia, Akupunktura i Masaż - udane życie seksualneWyobrażasz sobie jak wspaniałe powietrze musi być koło tego wodospadu?

Źródło: „Duchowość ciała” Aleksander Lowen

Mogą spodobać Ci się inne artykułu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *