Chcesz odzyskać wewnętrzny spokój? Naprawdę od tego musisz zacząć!

Dagmara Miszczak - Fizjoklinika Gorzów - Fizjoterapia, Akupunktura i Masaż - wewnętrzny spokójKiedy opanowałeś już oddychanie przeponowe, o którym pisałam w artykule „Chcesz odzyskać wewnętrzny spokój? Naprawdę od tego musisz zacząć!” chciałam Cię prosić, żebyś zwrócił uwagę na jedną rzecz. Ciągły dialog, który prowadzisz w głowie. Dialog wewnętrzny, który jest dużą przeszkodą, żeby żyć w pełni i cieszyć się energią.

 

Jeśli nigdy nie zwróciłeś na to uwagi, zauważ, że co jakiś czas (albo ciągle) odpływasz od bycia TU i TERAZ i pogrążasz się w myślach, w wewnętrznej rozmowie w Twojej głowie. Twój umysł przejmuje nad Tobą całkowitą kontrolę. „Wewnętrzny mówca” komentuje, snuje domysły, osądza, porównuje, narzeka, lubi, nie lubi itd.

 

Dagmara Miszczak - Fizjoklinika Gorzów - Fizjoterapia, Akupunktura i Masaż - wewnętrzny spokój
Obserwuj przyrodę, jest to jeden ze sposobów medytacji i modlitwy.

 

Zacznij obserwować swoje myśli. Uświadom sobie, że cały dzień paplasz w głowie. Czy potrafisz o niczym nie myśleć przez kilka sekund?

Zrób lukę w mentalnym nurcie. Nie myśl o niczym. Żeby to sobie ułatwić, skup się wtedy na oddechu lub obserwowaniu przyrody.

 

Dagmara Miszczak - Fizjoklinika Gorzów - Fizjoterapia, Akupunktura i Masaż - wewnętrzny spokój
Nie siedź w przeszłości i nie odlatuj w przyszłość. Bądź tu i teraz, a nie umkną Ci najpiękniejsze chwile Twojego życia.

 

Trzymam kciuki!  😉

Źródło: Eckhart Tolle „Potęga teraźniejszości”

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Mogą spodobać Ci się inne artykułu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *